Úprava povrchu skleněné desky

Úprava povrchové vrstvy pro lepení čipů na skleněné testovací substráty

10. 09. 2014

Vynález se týká zařízení pro úpravu povrchu skleněných vzorků před nalepením čipů (keramické, skleněné nebo plastové), které jsou určeny ke zkouškám praní a čištění tavidel.

Popis technologie

Tyto jsou po označení potiskovány vrstvou skleněné pasty ve tvaru matice, zajišťující přesný odstup nalepených čipů od povrchu skleněné desky a přesné umístění čipů. Aby nedocházelo k odpadnutí čipů během opakovaných zkoušek praní a čištění, vzhledem k extrémnímu chemickému a mechanickému namáhání lepeného spoje mezi čipy a skleněnou vrstvou, je nutno povrchovou vrstvu skleněného potisku opatřit mezivrstvou, rozčleňující její mikropovrch a zdrsňující povrchovou vrstvu skleněného potisku. Přilepené čipy mají k takovému povrchu minimálně 10 krát vyšší přilnavost.

Dosud se čipy pro zkoušky praní a čištění tavidel lepí přímo na skleněné substráty a tím dochází k jejich odtržení už během prvního praní v důsledku působení např. ultrazvuku a velkých změn tlaku ostřikové kapaliny, není možno je tudíž vícekrát ke zkoušce použít.

Hlavní výhody

  • Až 10 krát vyšší přilnavost lepeného čipu ke skleněné desce, zajišťující chemickou a mechanickou odolnost.

Ochrana duševního vlastnictví

  • Udělený užitný vzor (odkaz UPV)
  • Udělený český patent (odkaz UPV)
  • Podaná evropská přihláška patentu

Nabídka spolupráce

Nabízíme výhradní licenci pro území, kde je tato technologie chráněná té společnosti, která zajistí uplatnění tohoto zařízení a metody na trhu.

Kontakt

Ing. Lukáš Novák, Centrum transferu technologií, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 541 144 227


FaLang translation system by Faboba