Magnetoreologický ventil a controller pro jeho ovládání

Magnetoreologický ventil a controller pro jeho ovládání


Tento ventil v kombinaci s controllerem řeší otázku nízké frekvence uzavírání ventilů v magnetoreologických okruzích. Je vhodný pro použití v automobilovém průmyslu, stejně jako pro tlumení vibrací různých strojů a motorů.

Popis technologie

Tento typ ventilů pracuje na principu změny vlastností magnetoreologické (MR) kapaliny v závislosti na intenzitě magnetického pole, které na kapalinu působí. Jednou z hlavních výhod je konstrukční jednoduchost a absence mechanicky pohyblivých dílů. Pravděpodobně největší dosavadní slabinou současných MR ventilů je jejich dlouhá časová odezva na řídicí signál. V praxi to znamená, že MR ventil není schopen změnit svou charakteristiku rychleji než v řádech desítek milisekund.

Našim patentovaným konstrukčním řešením byla hlavní nevýhoda potlačena. Spolu s nabízeným patentovaným řešením MR controlleru bylo dosaženo časové odezvy řádově rychlejší než u dosud dostupné MR ventily. Controller oproti běžným proudovým zdrojům snižuje odezvu MR zařízení při zachování vysoké míry efektivity, malém rozptylu proudu a minimalizaci počtu součástek a tím i nízké ceně.

MR ventil spolu s MR controllerem nabízí širokou oblast využití, například v systémech semiaktivního odpružení, kde je třeba v reálném čase měnit charakteristiku tlumících prvků.

Hlavní výhody

  • Velmi krátká časová odezva změny charakteristiky
  • Mechanická jednoduchost řešení
  • Nízké energetické nároky na řízení

Ochrana duševního vlastnictví

  • Dva české patenty (ventil, controller)
  • Podaná mezinárodní patentová přihláška

Nabídka spolupráce

Nabízíme licenci pro výrobu a prodej těchto ventilů a controllerů na územích, kde je tato technologie chráněná.

Kontakt

Ing. Jana Ondroušková, Centrum transferu technologií, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., +420 541 144 225

 

Zdroj obrázku: Archív původců patentu


FaLang translation system by Faboba