Dispenzer

Značení skleněných/keramických desek určených pro náročné testování

06. 06. 2014

Nově byla vyvinuta metoda pro permanentní značení skleněných nebo keramických desek, které jsou opakovaně podrobovány náročným procedurám za účelem jejich rozlišení.

Popis technologie

Toto označení u nějž je potřeba, aby odolávalo vysokému chemickému, mechanickému a teplotnímu namáhání je prováděno nanášením speciální posklívací TLV pastou na povrch skleněného nebo keramického substrátu pomocí dispenzeru. Pasta je následně vysušena a tepelně zpracována při teplotě přetavení nebo rekrystalizace pasty,  tímto je možné aplikovat požadované označení, kód a nebo systém symbolů na povrch substrátu s kontrastující barvou a zajistit tak stálobarevnost a obdobné chemické a fyzikální vlastnosti jako má základní materiál vzorku. Více informací naleznete zde.

Hlavní výhody

  •  Permanentní označení skleněných nebo keramických desek určených pro opakující se náročné procedury schopné odolávat chemickému, mechanickému a teplotnímu namáhání.
  •  Stálobarevnost označení kontrastní barvou

Ochrana duševního vlastnictví

  •  Udělený užitný vzor (odkaz)
  •  Udělený český patent (odkaz)

Nabídka spolupráce

Nabízíme výhradní licenci pro území, kde je tato technologie chráněná té společnosti, která zajistí uplatnění tohoto zařízení a metody na trhu.

Kontakt

Ing. Lukáš Novák, Centrum transferu technologií, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 541 144 227


FaLang translation system by Faboba