Kombinovaný olejo-plynový hořák

Kombinovaný olejo-plynový hořák


Vynález se týká unikátního hořáku pro efektivní spalování kapalných a plynných paliv současně při současné kolísavé kvalitě spalovaných paliv.

Popis technologie

Kombinovaný olejoplynový hořák je hořák s nuceným přívodem spalovacího vzduchu nebo s přírodním sáním. Hořák je navržen pro spalování plynných a kapalných nestandardizovaných paliv, zejména plynných paliv s nízkou výhřevností paliva (min. 15 kJ/mN3) a kapalných biopaliv a kapalných odpadů, které jsou vedlejšími produkty z výroby biopaliv (výhřevnost cca 40 kJ/kg). Po těchto palivech je v poslední době zvýšená poptávka v důsledku rostoucích cen konvenčních paliv. Hořák je navržen pro použití v procesních pecích a v incinerátorech. Hořák je unikátní možností spalovat nestandardní paliva (např. nízko-výhřevný plyn, FAME, glycerin) a je vhodný do procesních pecí a dohořívacích komor. Hořák umožňuje kombinovaný provoz plynného a kapalného paliva. Plynový hořák je typu Low NOx se stupňovitým přívodem paliva. Kapalné palivo je rozprašováno tlakově. Plamen je zapalován a hlídán pomocí stabilizačního injektorového hořáku o výkonu 18 kW. Hořák může být alternativně zapalován a hlídán pouze zapalovací a hlídací elektrodou.

Hlavní výhody          

  •  Výkon 500 kW
  •  Schopnost spalovat nekonvenční paliva
  •  Kombinovaný provoz

Ochrana duševního vlastnictví

  • Uděleny 2 užitné vzory  (zde a zde)
  • Udělen český patent (zde)
  • Podána evropská přihláška patentu s příznivou rešeršní zprávou

Nabídka spolupráce

Nabízíme výhradní či nevýhradní licenci pro území, kde je tato technologie chráněná, očekáváme uplatnění výše posaného zařízení na trhu. Ideálním partnerem jsou výrobci jednotek pro spalování nestandartních paliv, zpracovatelé produktů pyrolýzy, malovýroba páry apod.

Ukázka technologie

Více k nabízené technologii můžete shlédnout v tomto videu.

Kontakt

Ing. Tomáš Opravil, Ph.D., Centrum transferu technologií, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 541 149 423

CZE OP VaVpI logolink


FaLang translation system by Faboba