Kamerový systém pro kontrolu extrudovaného vlákna

Kamerový systém pro kontrolu extrudovaného vlákna


Speciální kamerový systém slouží ke kontrole kvality extrudovaného vlákna (hlavně polymerického). Princip kontroly je založen na průběžném snímání vlákna ze tří pohledů. Jejich složením a vyhodnocením lze odhadnout průměr vlákna a jeho válcovitost. Tímto způsobem je možné identifikovat různé vady vlákna.

 Popis technologie

Kamerový systém je určen pro optickou kontrolu a měření extrudovaného, zejména dutého, vlákna. Skládá se ze tří rychle snímajících digitálních kamer namířených na vlákno, umístěných kolem něj v úhlových rozestupech 120°. Pro nastavení ohniskové vzdálenosti je možné kamery posunout ve směru snímání a nastavit je do požadované vzdálenosti. Vlákno je osvětleno šikmo dopadajícími paprsky z výkonných směrových LED diod. Zachování konstantního napětí v kontrolovaném úseku zajišťuje navíjecí zařízení extrudovaného vlákna.

Signál digitálních kamer je ve výhodném provedení zařízení veden do počítače ke zpracování a vyhodnocení. Přitom vyhodnocovací software může být nastaven tak, aby mohl zastavit pohon vlákna při zjištění odchylky větší než je povolená.

Hlavní výhody          

  •  Neustálé snímání vlákna bez nutnosti stopovat a přerušovat vynutí
  •  Průběžné sledování vlákna, které umožňuje monitorovat celé vlákno a nejen jeho náhodné díly (dosud používaná kontrola kvality pod mikroskopem)

Ochrana duševního vlastnictví

Nabídka spolupráce

Nabízíme výhradní či nevýhradní licenci a možnost výzkumné spolupráce.

Kontakt

Ing. Jana Ondroušková, Centrum transferu technologií,Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 541 144 225


FaLang translation system by Faboba